Ev Temizliği

Ev Temizliği; Bir mekânı daha yaşanası kılmak için temel kriterlerden biri olan ev temizliği, evin büyük, küçük, apartman, müstakil veya yazlık olduğuna bakılmadan rutin olarak yapılmalıdır. Araştırmalara göre hijyen düzeyi yüksek ev ve yaşam alanlarında bakteri üreme oranı her zaman daha düşüktür. Ayrıca yapılan temizlik, evi güzel ve estetik kılarken ortamı daha huzurlu ve dingin kılar. Bu temizliği yapmanın iki yolu vardır; biri profesyonel temizlik firması hizmeti alınması, diğeri ise ev sakinlerinden biri tarafından yapılmasıdır. Ancak profesyonel birinden yardım alınması her zaman fark yaratır, çünkü yapılan temizliğin daha bilinçli olmasını ve bu iş için harcanan zamandan tasarruf edilmesini sağlar.

Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Ev Temizliği Firmaları

Ev Temizliği Firmaları

Ev temizliği nasıl yapılır sorusunun tek bir cevabı yoktur aslında, ister bir temizlik firması tarafından, isterse aile üyeleri tarafından yapılsın, herkesin kendine has izlediği yollar vardır. Bunun yanında her ne kadar bireysel farklılıklar olsa da, temel adımlar bellidir. Temizlik yapılırken izlenmesi gereken adımlar genelde şu şekildedir;

 • İhtiyaç olan temizlik malzemeleri önceden temizlik firması veya ev sahibi tarafından temin edilir,
 • İlk önce çöpler atılmalı ve dağınıklık toparlanmalıdır,
 • Temizlik esnasında engel olacak unsur veya eşyalar varsa işin akışını engellemeyecek bir alana çekilmelidir,
 • Cam ve kapıların temizliği yapılır,
 • En az kullanılan odadan temizliğe başlanırken, öncelikle toz alınır ve varsa halı süpürülür, ardından zemin temizleyici ile yerler silinir,
 • Mutfakta odanın tam tersine öncelikle zemin silinirken, sonrasında halı süpürülür. Mutfaktaki dolap, fırın, buzdolabı, lavabo gibi mutfak aksesuar ve gereçleri temizlenir.
 • Yatak odası temizlenirken, öncelikle toz alınarak, nevresimden dökülen veya halıdaki partiküller iyicene süpürülür, ardından temizleme suyu iyi ile zemin silinir,
 • Banyo ve ıslak zeminlerin temizliği son aşamada yapılırken, küf veya yosun gibi oluşumlar varsa iyice temizlenir.
 • En son antre ve salon temizlenerek temizlik sonlandırılır.

Ev Temizliği Fiyatları

Ev Temizlik Firması

Ev Temizlik Firmaları

Ev temizliği fiyatları belirlenirken, temizlik işlemi yapılacak evin, metrekaresi, temizliğin detayı, evin kirlilik durumu ve evcil hayvan bakılıp bakılmadığı gibi faktörlerle ilintili olarak değişiklik gösterir. Ayrıca temizlik malzemesi temizlik firması tarafından temin edildiği durumlarda veya çok uzak konumlarda bulunan evler için farklı bir fiyatlandırma yapılabilir. Bilinen bir temizlik firmasından alınan hizmet bedeli, her ne kadar mübadillerine göre biraz yüksek olsa da, verilen hizmetin müşteri memnuniyeti odaklı olması genelde bu fiyat farkını tolera eder.

Günlük Ev Temizliği

Günlük ev temizliği yapılırken, her zaman her odanın aynı oranda temizliğe ihtiyacı yoktur, dolayısıyla sık kullanılan alanların temizliğine öncelik verilmesi gerekir. Bu durumda yarım gün olarak bilinen ve 3- 4 saat süren temizlik işlemi yeterli olur. Bu işlemde temizlik önceliği olan veya çok sık kullanılan alanlar temizlenirken, yapılan işlem standarttır. Günlük ev temizliği, sık tercih edilen işlemler arasında yer alırken, temizlik firması tarafından aynı personellerin yönlendirilmesi performansı artırır ve ev sakinlerinin daha rahat etmesini sağlar. Müşterinin temizlik ihtiyacını karşılayan bu kısa süreli işlem, duruma ve tercihe göre her gün veya haftada 2-3 kez şeklinde tekrarlanabilir.

Ev Temizliği hizmetlerini İstanbul Ev Temizliği başta olmak üzere Ankara Ev Temizliği, İzmir Ev Temizliği, Bursa Ev Temizliği ve Antalya Ev Temizliği illeri ve bu illere ait tüm ilçelerde hizmet verilmektedir. Profesyonel ev temizliği için temizlik şirketimizi 7/24 araya bilirsiniz.

Genel Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Bir evde yapılması gereken genel ev temizliği, kullanım süresine, aile bireylerinin sayısına veya tercihlere göre değişiklik gösterse de, ortalama olarak haftada en az 2-3 defa yapılması gerekir. Bu temizlikler esnasında gerektiğinde dolap içlerinin temizliği, duvar silme, halı silme, koltuk yıkama, cam balkon silme gibi detaylı temizlik yapılması gerekiyorsa, bunlar ek süre ve maliyet getireceği için farklı fiyatlandırılır. Bu işin fiyatlandırması ise her temizlik firması tarafından belirlenen fiyatlarla günlük temizlikten ayrı olarak yapılır.

İstanbul Ev Temizliği

İstanbul ev temizliği şirketleri sayısında; kentsel yaşam koşturmacası ve eşlerin her ikisinin de çalışma hayatında aktif olarak rol almasıyla birlikte, artış yaşanmaktadır. Bu firmalar, ev, inşaat, ofis, zemin ve fabrika gibi farklı alanlarda yapılan temizlikler konusunda uzman ekip ve son teknoloji makinalarla hizmet veren kuruluşlardır. Temizlik firması seçerken, bünyesindeki personellerinin yetkinliği ve güvenilirliğini kanıtlamış bir firmadan hizmet alınması ise her zaman ilk tercih olmalıdır.

Ev Temizliği Şirketleri

Ev Temizliği ŞirketleriEv temizliği şirketleri arasında kalıcı ve etkin çözümler üreten firmalar incelendiğinde, bunların müşteri geri bildirimlerine değer veren ve kendini sürekli geliştiren firmalar olduğu belirlenmiştir. Bu firmalar, şayet ev sahibi gelen temizlik personelinden memnun kalmazsa başka bir personelle en kısa sürede değişimini yaparken, aldığı eleştirileri hizmet politikasını geliştirme de bir fırsat bilen yapıdadırlar. Aynı zamanda müşterinin istediği saat, gün ve tekrarda belirlediği aynı personeli göndererek, yapılacak temizlikte maksimum düzeyde verim sağlarlar.

İstanbul’da Beylikdüzü Ev Temizliği, Esenyurt Ev Temizliği, Avcılar Ev Temizliği, Büyükçekmece Ev Temizliği, Bahçeşehir Ev Temizliği hizmetlerimizde mevcuttur.

Yeni Ev Temizliği

Yeni Ev temizliği yaparken farklı temizlik yöntemlerini gerektirecek inşaat sonrası yeni ev temizliği oldukça rağbet gören bir alandır. Çünkü inşaat sonrası yapılacak temizlikte harç ve badana kalıntılarının temizlenmesi için daha fazla detaylandırma gerektiren koşullar oluşurken, profesyonellik daha da önemli bir hal alır. Böylelikle harç ve badana kalıntılarını temizlerken döşemelere bilinçsizce zarar verme riski minimize edilmiş olur. Bu işlemin fiyatlandırılması genelde daha farklıdır ve işlem bu konuda uzmanlaşmış ekipler tarafından yapılır.

Günlük Ev Temizliği Yapan Bayanlar

Temizlik hizmeti alırken kurumsal ve profesyonel bir şirketten hizmet alınması titiz, uzman, eğitimli ve tecrübeli günlük ev temizliği yapan bayanlardan hizmet alınması ile eşdeğer bir koşuldur.  İşinin ehli olan bu kişiler kısa sürede ihtiyaç duyulan temizliğe çözüm getirirken, ev içi mahremiyete karşı da oldukça hassastırlar. Özellikle markalaşmak isteyen bir temizlik firması, müşteri memnuniyeti sağlama da personelin ne kadar önemli olduğunu bilerek bu kriterlerde personel seçimi yaparken, gerekli olan eğitimleri verme konusunda da hassasiyet gösterir.

Ev Temizliği İçin Pratik Bilgiler

Ev temizliği için pratik bilgiler göz önüne bulundurulduğunda, yapılacak işlem kolaylaşırken, aynı zamanda bu iş için ayrılan zamanı kısaltır. Daha verimli bir şekilde temizlik yapılmasını sağlayan pratik bilgilerden bazıları şu şekilde sıralanabilir;

 • Temizlik bezi olarak mikrofiber bez kullanılması hav ve toz kalıntıları bırakmaz,
 • En az kullanılan alandan temizliğe başlanması, temizlik suyunun daha uzun zaman kullanılmasını sağlar,
 • Temizliğin yukarıdan aşağıya doğru yapılması, tozların dağılmasını önler,
 • Doğru temizlik malzemelerinin seçilmesi, temizliğin tekrarlanmasını önüne geçerken, mobilya ve eşyaların zarar görmesini önler,
 • Temizlik setlerinin kullanılması daha etkili bir temizlik sağlar,
 • Temizlik öncesi süpürge filtresinin temizlenmesi, toz dağılımının önüne geçer,
 • Doğal ürünlerin tercih edilmesi, güvenli ve sağlıklı bir alan yaratır,
 • Aynı personelle çalışılması iş verimini artırırken, müşteri güven ve memnuniyetini artırır.

Ev Temizliği İçin Bayan

Ev Temizliği Şirketi

Ev Temizliği Şirketleri

Ev temizliği için bayan arayışında oldukça etkili çözümler üreten temizlik firması, iş planlaması yaparken işinin ehli kişileri doğru hedefe yönlendirir. Böylelikle daha verimli ve kısa sürede temizliğin yapılmasını sağlayarak ev temizliğinde etkili çözümler üretir. Ayrıca alınan verim sayesinde, iş sirkülasyonunu artırarak müşterilerine daha ekonomik ve kaliteli bir hizmet sunar. Bu yüzden ev temizliği yapılırken, bireysel yerine kurumsal bir temizlik firmasından hizmet alınması her zaman avantaj sağlar.

Ev Temizliği Nereden Başlanmalı?

Temizlik planlaması yaparken temel sorulardan biri ev temizliği nereden başlanmalı üzerinedir.  Her ne kadar herkes kendine ait bir stil ve yöntem geliştirse de, temizliğe genel itibari ile en az kullanılan odadan başlanmalıdır. Sonrasında sırasıyla mutfak, yatak odası, çocuk odası, banyo gibi ıslak zeminler ve en son antre-salon temizlenmelidir. Bu sıralama temizlik firması tarafından verilen plan dâhilinde yapılabileceği gibi ayrıca, uzun süreli gelen bir personel ise ev sahibiyle ortak karar alınarak da yapılabilir.  Bunun yanında temizlik yapılırken yukarıdan aşağıya doğru yani tavan, duvar, cam, mobilya ve kalan yerler şeklinde ilerlenmelidir.

Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Ev Temizliği Kaç Saattir?

Ev temizliği çalışmalarında ortalama çalışma süresi 8 saat olup standart çalışma saat aralığı 09:00 ile 17.00 arasındadır. Ancak başlangıç saatine göre 8 saati dolduracak şekilde bitirme saati değişe bilmektedir.

Ev Temizliği Fiyatları Nelerdir?

Ev Temizliği fiyatları evin 1+1, 2+1, 3+1 oluşu, boş, inşaat ve tadilat sonrası oluşu ve çalışacak personel sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı fiyat teklifi için firmamızı her zaman araya bilirsiniz.

Çalışanlar Personeller Türk'mü?

Bünyemizde bulunan personellerin tamamı Türk veya oturma ve çalışma izni olan yabancılardan oluşmaktadır. Ancak %95 oranında Türk bayan personeller ile hizmet vermekteyiz.

Aynı Gün Temizlikçi Bayan Hizmeti Var Mı?

Aynı gün temizlikçi bayan talepleriniz büyük oranda yerine getirilmektedir. Ancak akşam saatleri 17.00 ve sonrasında ki taleplere çözüm üretemiyoruz. Bu nedenle aynı gün personel talepleriniz erken saatlerde olması durumunda olumlu olacaktır.

Ek Ücret Talebi Olur Mu?

Ek ücret talebi çalışma saatleri içerisinde tamalanan bir temizlik hizmeti için olmayacaktır. Ancak 8 saati çok fazla geçen durumlarda personele ek ödeme yapılmalıdır. Bunla ilgili rakamsal değerler için bizi aramanız yeterli olacaktır.

Camlar Nasıl Siliniyor?

Camlar iç ve dış olacak şekilde silinmektedir. Sadece dış cam temizliğini yerine getirirken kendini tehlikeye atmayacak şekilde uzatmalar yardımı ile silinmektedir.

Yemek ve Yol Ücreti Var Mı?

Yol ücreti verilen temizlik ücretine dahil edilmiştir. Yemek ücreti ise dolu evler için müşteri tarafından karşılanmaktadır. Boş ev, inşaat sonrası ve tadilat sonrası temizlikler için yapılan anlaşmaya başlı olarak değişmektedir.

Müşterilerimizden Gelen Yorumlar!

Temizlik çalışmalarındaki profesyonel hizmet için sizlere teşekkür ediyorum. Yapılmasını istediğim tüm temizlik işleri detaylı bir şekilde yapıldı.
Kadın Müşteri Yorumu
Aylin Demir
İş Kadını
Temizlikçi bayan 3+1 dairemi 8 saat içerisinde detaylı olarak temizledi. Temizlik Şirketi ile yaptığım anlaşma sonrasında sürekli aynı personel gelecek.
Erkek Müşteri Yorumu
Zafer Güneş
Muhasebeci
Boş daire temizliği için bu temizlik şirketi ile ince temizlik üzerine anlaşma sağladım. Kendilerine tekrardan teşekkür ediyorum. Verilen hizmet harikaydı.
Kadın Müşteri Yorumu
Çağla Gizem
Gıda Mühendisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir