Fabrika Temizliği

Fabrika temizliği; sektörüne göre farklı makine ve teçhizatlardan oluşan seri üretim alanlarında yapılması gereken temizliği tanımlayan bir kavramdır. Bu kavram her ne kadar endüstriyel tesis temizliğine yakın olsa da, fabrikalar daha az entegte ünitesi bulunan, daha küçük ve üretim yapılan alanlar olması itibari ile endüstriyel tesislerden farklıdır.  Bu üretim alanında rutin ve profesyonel olarak temizlik işleminin yapılması ise çalışanların sağlığı ve üretimin sürekliliği için oldukça önemlidir.

Temizlik firması; fabrikaların ihtiyacı olan bu temizlik hizmetini, müşterilerinin talepleri doğrultusunda tadilat temizliği, kurulum öncesi inşaat, makine temizliği, fabrika ofis temizliği ve zemin temizliği şeklinde verebilir. Birbirinden farklı hizmet seçeneği ile farklı sektörlerin makina parkuru temizliğine cevap vererek, üretimi aksatmadan etkili çözümler üretir.

Fabrika Temizliği Şirketi

Fabrika Temizliği Şirketi İletişim

Fabrika Temizliği Nasıl Yapılır?

Yöneticiler ve işverenler için fabrika temizliği nasıl yapılır? Konusu oldukça önemlidir, çünkü birbirinden farklı temizlik alışkanlığı olan birçok kişi uzun saatler bir arada çalışır. Dolayısıyla iş akışını bozmayacak, ancak yapılan temizliğin % 100 hijyen sağlayacağı bir temizlik işlemi yapılması şarttır. Fabrika temizliği yapılırken ise sektörüne göre farklılık gösteren temizlik işlemi esnasında kullanılacak ekipman ve makinaların eksiksiz olması gerekir. Ayrıca bu makinaların ve temizlik kimyasallarının nerede nasıl kullanılacağı konusunda bilinçli olunması gerekir.

Fabrika temizliği yapılırken, profesyonel amaçlı olarak tasarlanmış endüstriyel temizlik makinaları kullanılması gerekirken, bu konudaki yetkin olan bir operatör tarafından uygulanması şarttır. Sektöre ve firmanın isteğine göre yapılacak temizliğin sıralaması değişse de, genel temizlik adımları şu şekilde sıralanabilir;

  • Zemin yıkama otomatları ve güçlü vakum makinaları ile zemin temizliği yapılır,
  • Kesici delme ve pres alanları, elektronik aksamlar, vinç, mekanik aksamlar ve makinaların temizliği yapılır,
  • Mobil sepetli yüksek merdiven yardımı ile borulama sistemleri ve kablo kanalları silinerek, vakumlama işlemi yapılır,
  • Aydınlatmaların temizliği yapılır,
  • Tuvalet, merdivenler, depo, toplantı salonu, ofis, soyunma odaları ve yemekhaneler gibi personel toplanma alanları, sosyal tesisleri ve ofis temizliği yapılır,
  • İstendiğinde ve gerektiğinde halı olan zeminlerde yıkama işlemi yapılır,
  • Fabrikanın iç duvar kaplamalarının temizliği yapılır,
  • Cam, balkon ve varsa teras temizliği yapılır,
  • Fabrika mıntıka temizliği yapılır,
  • Dış cephe cam ve kaplamaların temizliği yapılır.

Fabrika Temizlik Firmaları

Fabrika temizlik firmaları, fabrikalarda periyodik olarak yapılması gereken temizliğe, profesyonel bir bakış açısıyla yaklaşarak, kısa sürede, düşük maliyetli ve etkili hijyen sağlama prensibi ile hareket ederler. Fabrika ortamının sürekli hijyenik kılınmasının çalışan performansı ve motivasyonunda etkin rol oynadığı düşünüldüğünde, sağlanan bu profesyonel temizlik hizmetinin önemi daha iyi kavranabilir. Aynı zamanda kalabalık ortamlarda hastalıkların yayılma riskini azaltan bu hijyen anlayışı, temizlik firması bünyesinde olan koordinasyon merkezi tarafından yönetilirken, yapılan temizlik yakından izlenir. Böylelikle fabrika içindeki hangi bölümün temizliğinin nasıl ve ne derece iyi yapıldığı takip edilir.

Temizlik Firması olarak Ankara Fabrika Temizliği, İstanbul Fabrika Temizliği, Bursa Fabrika Temizliği, Antalya Fabrika Temizliği ve İzmir Fabrika Temizliği taleplerinize çözüm üretmekteyiz.

İstanbul Fabrika Temizliği

Temizlik konusunda oldukça etkili çözümler getiren İstanbul fabrika temizliği firmaları, İstanbul geneline full time veya partime temizlik hizmeti verir. Temizlik esnasında, uzmanlaşmış kadrosu ve fabrika temizliğinde gerekli olan donanımları ile sadece hijyen sağlamakla kalmaz, aynı zamanda konfor da sağlar. Çünkü fabrika temizliği için üzerinde uzun uzun çözümler üretmeye gerek kalmaz. Böylelikle işveren ve yöneticiler temizlik konusunda çözüm üretecek zamanlarında işlerinin nasıl büyüteceğini odaklanabilirler.

İstanbul’da Beylikdüzü, Avcılar, Çatalca, Silivri, Büyükçekmece, Esenyurt, Arnavutköy, Hadımköy, Bahçeşehir ilçe ve semtleri içinde hizmet vermekteyiz.

Fabrika Temizliği Fiyatları

Fabrika temizliği fiyatları; alınacak olan hizmetin içeriğine göre farklılıklar göstermekle birlikte, fiyatlar üzerinde belirleyici birçok faktör bulunur. Ayrıca yapılacak olan işlemin hangi saatler arasında gerçekleştirileceği, fabrikanın alanı, dış cephe ve bahçe gibi alanlarının temizliğinin dahil edilip edilmeyeceği, makine parkurunun yükseklik ve sayısı gibi özellikler de belirleyici bir etmendir. Bunun yanında temizlik işleminin ne kadar sürede tamamlanması gerektiğine bağlı olarak ekip sayısı da maliyetler açısından önemlidir.

Profesyonel bir temizlik firması tarafından alınan hizmet ile dış cephede bulunan cam ve duvar kaplamaları titizlikle temizlenirken, bu malzemelerin ömrünü uzatır. Aynı zamanda gelecekteki hava koşullarına karşı daha dayanıklı kılar. Böylelikle değişim süresi uzarken, ek maliyet gerektirmez, estetik ve hijyenik bir fabrika görüntüsü sağlar. Temizlik yapılırken asansör ve emniyet önlemleri alınarak yapılan bu temizliğin yerini, kesinlikle firma çalışanları tarafından yapılacak temizlik alamazken, aynı zamanda çalışanların can güvenliği tehlikeye girebilir.

Fabrika Temizliği Şirketleri

Fabrika Temizliği Şirketleri Adresi

Fabrika Ofis Temizliği

Hijyen gerektiren alanların başında gelen ofisler, hem işletme çalışanlarının hem de idari kadronun buluştuğu alanlardır, dolayısıyla fabrika ofis temizliği konusunda profesyonelleşmiş bir şirket tarafından temizlenmesi şarttır.  Çünkü üretimden gelen kir ve yağ lekeleri ofis ortamına taşınabilirken, bunlar temizlenmediği takdirde ofis mobilyaları, zemin döşemesi, merdiven korkulukları ve kapı kolları gibi alanlarda kalıcı olabilir. Bunun yanında ofis ziyareti yapan müşteri ve yatırımcılar açısından da bu görüntü kötü bir intiba yaratabilir. Bunların önüne geçilmesi için temizlik firması tarafından periyodik olarak temizlenmesi etkin çözümler üretir.

Fabrika Zemin Temizliği

Fabrika zemin temizliği yapılırken, belli aralıklar ve uygun koşullarla yapılması gerekir, çünkü sürekli aktiftir ve birçok etkiye maruz kalır. Aksi takdirde sürekli kullanımdan dolayı kir, leke ve yağ birikimi oluşabilirken, bu zamanla zemin döşemelerinin zarar görmesine neden olabilir. Böylelikle ilerideki dönemde büyük maliyetler gerektiren bir değişim yapılmasını gerektirir. Bu yüzden fabrika zemin temizliklerinin profesyonel ve periyodik olarak yapılması oldukça önemlidir.

Fabrika zemin temizliği konusundan profesyonellerden oluşan ve gerekli tüm ekipmanı bulunan bir temizlik firması, bu konudaki ihtiyacın karşılanmasında oldukça etkili çözümler üretir. Çünkü bu kadar yoğun sirkülasyonu maruz kalan zeminlerin temizliğinde bireysel temizlik yöntemleri yeterli olmaz. İnsan sağlığı ile dost ve fabrika zemin temizliğinde etkin ürünlerin seçilmesi ise bu firmaların profesyonelliğinin ispatı sayılır. Aynı zamanda bu firmalar, müşteri odaklı hizmet anlayışı ile çok zor koşullarda bile çözüm sağlar niteliktedir.

Fabrika Dış Cephe Temizliği

Yağmur, rüzgâr ve toz gibi birçok çevresel koşula maruz kalan dış cephelerin temizliğinde, konusunda ihtisaslaşmış bir fabrika dış cephe temizliği firmasından yardım alınması oldukça faydalıdır. Çünkü zamanla cam ve dış cephe kaplamasında oluşan bu tabakalar mat görünürken, kaplamaların ömrü kısaltır. Ayrıca dışarıdan kirli görünen bir fabrika, müşteri ve yatırımcılar açısından her zaman negatif bir etki yaratırken, böylelikle iş bağlantılarının zayıflamasına veya büyük siparişlerin kaçırılmasına neden olabilir. Bunun yanında markalaşmak isteniyorsa, yapılan tüm marka çalışmalarına gölge düşürebilir, çünkü pis ve temizliğe özen göstermeyen bir firmanın ürününe kimse güvenle bakamaz.

Fabrika Makina Temizliği

Fabrika makine temizliği yapılırken temel kural; makina parkurunun işleyişine zarar vermeden ve en az üretim kaybı ile bu temizliğin yapılmasıdır. Ayrıca gıda sektörü gibi alanlarda kullanılan makine parkuru, insan sağlığı ile direk etkileşimde olduğu için kullanılan ürünlerin hassas seçilmesi çok önemlidir. Yapılan temizlik sonrasında da, en ufak bir kimyasal ya da kir kalıntısı kesinlikle kalmamalıdır. İşte profesyonel bir temizlik firması tarafından yapılan temizlik, personelin aldığı eğitim ve tecrübe sayesinde tüm bu koşulları sağlarken, kalıcı çözümler üretir. Bunun yanında olağan dışı bir koşul söz konusu ise üreteceği çözümler ile müşterilerin ihtiyacını karşılar.

Fabrikalarda uzun süredir kullanılmayan veya temizlenmeyen bantların temizliği oldukça zordur ve kesinlikle profesyonellik gerektirir.  Üstten temizlikle başlanması gereken bu temizlik işleminde, elektrik motorlarının sökülmesi, üretim hatlarının temizlenmesi, makine dış ve iç aksağımın temizliği gibi birçok farklı ihtisas gerektiren temizlik işlemi yapılır. Bunun yanında temizlik firması personelinin makinaların çalışma sistemleri hakkında bilgi sahibi olması önemi bir detaydır. Böylelikle daha işlevsel bir temizlik işlemi yapılırken, zamandan tasarruf edilir. Aynı zamanda, temizlik sonrası makinada oluşabilecek arıza riski minimize edilmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir