Fuar Temizliği

İstanbul, Beylikdüzü

Tüyap Fuar Temizliği

Cumhuriyet Mah Eski, Hadımköy Yolu Cd No:9 D:1, Büyükçekmece/ İstanbul

Fuar Temizliği

Fuarlar, çok sayıda insanın ziyaretine açık, toplu kullanım alanlarıdır. Dolayısıyla hem sağlık bakımından, hem de sergilenen ürünler üzerinden hedeflenen amaca ulaşma bakımından hijyen, oldukça önemlidir.  

Fuar temizliğinde hedeflenen; ziyaretçilerin sağlık standartlarını korumak, sergilenen ürünlerin albenisini artırmak, böylelikle de çok sayıda insanı bir araya getiren bir faaliyet için uygun koşulları oluşturmaktır. Takdir edersiniz ki; hiçbir alıcı, kötü kokan, nefes almakta zorlanan, kir-pasak içinde olan bir alanda bulunmak, oradan satın alma işlemini gerçekleştirmek istemez. 

Fuar Temizliği Nasıl Yapılır? 

Fuar temizliği, fuar denince aklınıza gelen hemen hemen her şeyin temizliğini kapsar. Üzerinde yürüdüğünüz zeminden, kafanızı çevirdiğinizde gördüğünüz cam yüzeylere, incelediğiniz üründen, o ürünün sergilendiği stantlara kadar, bir fuarı fuar yapan her şeyin temizliğiyle ilgilenir. Ayrıca buna, fuar alanının düzeninin oluşturulması da dahil edilebilir.

Fuar temizliğinde, fuar öncesi temizliği ve fuar sonrası temizliği süreçleri mevcuttur. Fuar öncesi temizliğinde henüz insan kullanımına açılmamış çevrenin, zeminin temizliği, stantların, stantlarda sergilenecek ürünlerin temizliği, eğer varsa otoparkının, ziyaretçilerin oturması için ayrılmış bölümün, tuvaletlerinin temizliği özenle yapılır. Fuar sonrası temizlik ise, çok sayıda insanın kullanımına maruz kaldığı için daha zorlu bir süreçtir. Çevre atıklarının toplanması, bozulan düzenin tekrar yapılandırılması, kirletilen alanların tekrar temizliğinin sağlanması şeklindedir. 

Fuar temizliğinin süresi, fuarın devam edeceği süre ile orantılıdır. Her yeni gün, ziyaretçilerin ilgisine de bağlı olarak fuar alanı için temizlik gerekecektir. Satışı yapılacak ürünler, her yeni gün alıcı adaylarıyla buluşacağın dan, ilk günkü özenle temizliklerine özen gösterilir. 

Fuar temizliğinde önemli bir diğer konu, kullanılacak temizlik malzemeleridir. Ağır kokulu, ziyaretçileri rahatsız edecek türden malzemeler kullanılmaz. Satışa sunulan materyallerin temizliğinde de onlara zarar vermeyecek, aksine parlatacak, albenisini artıracak malzemeler tercih edilir. 

Tüm bu yönleriyle fuar temizliği, profesyonel bir yardım gerektirir. Hedeflenen hijyen, tek bir kişi ile değil, bir ekip çalışmasıyla mümkündür.

Temizlik Firması olarak bu alanda referansları ile kendini kanıtlamış temizlik şirketlerinin iletişim ve randevu bilgilerini sayfamızda yer almaktadır.

İstanbul Expo Center, Tüyap , Haliç Kongre Merkezi ve WOW Convention Center gibi başlıca bir çok fuarda hizmet verilmektedir.

Temizlik Firmaları Web Sitesi Kale Temizlik Şirketi Projesidir.