Merdiven Temizliği

Merdiven Temizliği hizmeti mi almak istiyorsunuz? Temizlik Firması olarak alanında uzman ekip ve ekipmanlarımız ile sizlere en doğru temizlik hizmetini en uygun fiyatlara memnuniyet garantili olarak sağlamaktayız. Apatman Merdiven Temizliği hizmetlerimizi İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya illerimiz ve bu illerimize bağlı olan 130’a yakın ilçe ve semtlerimizde yerine getirmekteyiz.

Merdiven, Asansör, Korkuluk, çevre gibi ortak kullanım alanlarının hijyenik olması sağlığımız için oldukça önemlidir. Firmamız bu önemin bilincinde olarak bina yöneticileri ile iletişim halinde olarak en doğru temizlik hizmeti konusunda bilgilendirme yapmakta ve bu hizmeti profesyonel olarak sunmaktadır.

Merdiven Temizliği konusunda 7/24 (0212) 934 31 28 telefon numarasından bizleri araya bilirsiniz.

Apartman Merdiven Temizliği

Apartman Merdiven Temizliği, hijyenik yaşam alanlarının sağlanması için zoraki bir çalışmadır. Apartmanların ortak alanları olan merdivenler, Korkuluklar, Asansör içleri, pencereler, giriş kapıları, duvarlar, su ve doğalgaz saatleri ve apartmanın çevresinin temizliği düzenli olarak yapılması çok önemlidir. Aile bireylerinin ve çocukların gün içinde sürekli temas ettikleri bu alanlar, düzenli olarak temizlenmemesi durumunda çeşitli salgın hastalıkların oluşmasına neden olacaktır. Özellikle Covid 19 sürecinde bu temizlik çok daha hassas bir hal almıştır. Merdiven Temizliği firması olarak İstanbul Merdiven Temizliği, Ankara Merdiven Temizliği, Antalya Merdiven Temizliği, Bursa Merdiven Temizliği, İzmir Merdiven Temizliği ihtiyaçalarına yönelik çözümler sağlamaktayız.

Merdiven Temizliği

Merdiven Temizlik Şirketi

Apartman Bina Merdiven Temizleme Fiyatları

Apartman bina temizleme fiyatları noktasında bir çok alternatif mevcuttur. Ancak rutin olarak fiyat politikası benzerlik göstermektedir. Fiyatları belirlerken bilinmesi gerekenler şu şekildedir;

 1. Apartmanın kat sayısı
 2. Apartmanda ki daire sayısı
 3. Kapalı otokarkının olması
 4. Asansörünün olması
 5. Bahçesinin olup olmaması
 6. Ortak alanlarda pencerelerin olması
 7. Giriş bölümünde yıkanacak beton yada fayans zeminin olması
 8. Haftalık bir yada iki defa temizliğin talebi

Yukarıda yer alan listenin durumuna göre apartman merdiven temizleme fiyatı belirlenmektedir.  Ayrıca fiyatlarda taban fiyat uygulaması mevcuttur. Fiyatlar konusunda net bilgi almak için firmamızı istediğiniz saatte araya bilirsiniz. Amacımız aramış olduğunuz hizmeti sizlere en uygun fiyatlarla, işin ehli personele yaptırmaktır. Merdiven temizleme fiyatları İstanbul başta olmak üzere diğer hizmet verdiğimiz tüm illerde ortalama aynı rakamlardan oluşmaktadır.

Apartman, Bina, Site Ortak Alan Merdiven Temizleme Nasıl Yapılmalıdır?

Apartman, Bina ve Sitelerin merdiven temizlikleri başta olmak üzere  ortak alanların temizliği konusunda atılacak adımlar belirli bir plan eşliğinde yapılması gerekmektedir. Öncelikle kimyasallar ve su ile temizliğe başlamadan, kuru süpürme işlemi yapılmalıdır. Bu işlem ile ortak alanlarda ki kaba pislikten kurtulunur. Diğer temizlik adımları sırası ile şu şekildedir;

 1. Öncelikle kuru süpürme işlemi yapılmalıdır.
 2. Sonrasında toz alma işlemine geçilmelidir. Toz alma işlemi doğalgaz saatleri, yangın dolapları, korkuluklar ve asansör şeklinde devam etmelidir.
 3. Ortak alanlarda yer alan bina giriş kapısı ve pencereler detaylı şekilde silinmelidir.
 4. Her iki katta su değiştirerek binanın merdivenlerinin silinmesi işlemine geçilmelidir.
 5. Kapalı otopark kontrol edilerek temizliği yapılmalıdır.
 6. Yangın merdivenlerinin temizliği yapılmalıdır.
 7. Son olarak binanın çevre mıntıkası yapılarak temizlik tamamlanacaktır.

Bu çalışmaları düzenli olarak haftada bir yada iki defa yapılması gereklidir. Yoksa daha az aralıklarla yapılacak temizlikler apartmanın ortak alanlarının hijyenik olması için yererli değildir.

Apartman Temizliği Kuralları Nelerdir?

Apartman Merdiven Temizlik Kuralları denilince akla ilk gelen firmaların iş programı düşünülmektedir. Ve bu düşünce doğrudur. Firmaları kendi iş akışına göre bir program hazırlayarak merdiven temizlik kuraları adı altında bir liste hazırlamaktadır. Ve bu liste genelde bina girişlerinde yer alan panolarda sergilenmektedir.

Bina Temizliği çalışmalarında hizmet veren firmalar olduğu gibi bireysel olarak bu işi yapanların sayısıda oldukça fazladır. Burada apartman yöneticilerine önemli sorumluluklar getirmektedir. Sahibinden merdiven temizliği talepleri doğrultusunda başvuru yapan kişilerin işe alınması durumunda, çalışmalar esnasında doğa bilecek iş kazaları ve aynı zamanda bir şikayet doğrultusunda maliye denetimi durumunda cezai yaptırımlar ile karşı karşıya kalınacaktır. Bu nedenle bina yöneticilerine bireysel değil firmalar ile çalışılmasını öneriyoruz. Bu konuya mutlaka dikkat edilmelidir.

Apartman Temizliği İş Verenlerin Sorunlar Nelerdir?

Merdiven temizliği iş verenler, iş alım sürecinde iki çeşit politikaya göre hareket etmektedir. Birinci politika apartman merdiven temizleme fiyatlarını çok düşük alarak iş alımlarında personeller ile aynı anda çoklu bina temizliği üzerine anlaşmaktadır. Bu durum nedeni ile işe giren personel çok hızlı hareket ederek apartmanların temizliğinde titiz davranmayacaktır. Ve buda memnuniyetsizlik oluşturacaktır. Firmamız ise personelleri maaşlı olarak işe almaktadır. Ve binaların durumlarına göre 3 yada 4 bina temizliği görevlendirmesi yapmaktadır. Bunun sonucu olarak bir bina için ayrılan zaman 20 dk olmayıp 2 saati gibi tutarlı bir süre olacaktır.

Apartman, Bina ve Site Temizliği konusunda  İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa ili ve ilçeleri için firmamızı 7/24 arayarak randevu ve fiyat teklifi talebinde buluna bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir