Ofis Temizliği

Ofis Temizliği;Hijyenik, şık ve sağlıklı çalışma alanları yaratmak adına titizlikle üzerinde durulması gereken konuların başında ofis temizliği gelir. İhtiyaç duyulan temizliğin bu konuda her türlü iş eğitimi almış, müşteri ilişkileri konusunda yetişmiş, güçlü ve uzman kadrosu ile bir temizlik firması tarafından yapılması ise oldukça etkili çözümler üretir. Böylelikle, bu temizlik işlemi maksimum kaliteli olurken, minimum maliyetle gerçekleştirilebilir. Bunun yanında ofis içi çalışmalarda gürültü yapılmadan yapılan temizlik sayesinde, iş hayatı sekteye uğratılmadan ofis temizlenmiş olur.

Ortak kullanım alanları içerisinde ofislerde geçirilen zaman oldukça fazladır. Durum böyle olunca, bu ortamı zinde ve sağlıklı kılabilmekte rutin temizlik yapılması şarttır.  Yapılan bu temizlik sonrası ofis ışıl ışıl olurken, görsel açıdan da oldukça estetik durur. Böylelikle iş verimini artırırken, yatırımcı ve müşteriler açısından şirketin albenisini yükseltir, profesyonel bir işyeri izlenimi verir.  Dolayısıyla ofis temizliğinin günlük, haftalık veya aylık şekilde belirli bir rutinle ve profesyonel bir şirket tarafından yapılması birçok avantajlar sunar.

Ofis Temizliği Firması

Ofis Temizliği Firması Telefon

Ofis Temizliği hizmetlerini İstanbul Ofis Temizliği, Ankara Ofis Temizliği, Bursa Ofis Temizliği, Antalya Ofis Temizliği ve İzmir Ofis Temizliği illeri ve bu illerdeki tüm ilçe ve semtlerde sürdürmekteyiz. En iyi hizmeti en uygun fiyatlara verme gayesi ile hizmetlerimizde sürekli yenilikçi iyileştirmeler yapıyoruz ve bu konuda ödün vermeden çalışmaya devam edeceğiz.

Ofis Temizliği Fiyatları

Ofis temizliği fiyatları firmadan firmaya farklılık gösterse de, belirleyici başka unsurlarda vardır. Bu unsurlar temizlik yapılacak alanın büyüklüğü, ofisin kirlilik düzeyi ve aciliyet durumuna göre kaç kişinin temizliği yapacağı ve temizliğin detayı olarak sayılabilir. Ayrıca zemin döşemelerinin cinsi fiyat üzerinde belirleyici diğer bir unsurdur, çünkü döşemelerin cinsine göre kullanılması gereken ekipman ve malzemeler değişebilir. Bunun yanında daha zorlu ve detay gerektiren bir temizliğe ihtiyaç duyulabilir. Bu ihtiyacın karşılanmasında sürekli olarak bir temizlik firması ile anlaşıldığında iskonto sağlanarak, daha ekonomik bir temizlik yaptırmak mümkündür, böylelikle temizlik maliyetleri aşağıya çekilebilir.

Günlük Ofis Temizliği

Günlük ofis temizliği planlanırken,  sıklıkla tercih edilen yollardan biri profesyonel bir temizlik firmasından belirlenen periyotlarda hizmet alınmasıdır. İnşaat sonrası, tadilat sonrası veya rutin günlük temizlik şeklinde alınan bu hizmetlerin kendine has işlem basamakları vardır. Ayrıca bu konularda eğitim almış profesyoneller tarafından yapıldığı için hem temizlik süresi nispeten daha kısa olurken, yapılan temizlik kendini gösterecek düzeydedir.

İstanbul’da Beylikdüzü Ofis Temizliği, Esenyurt, Büyükçekmece, Avcılar, Silivri, Çatalca, Başakşehir ilçelerinde de hizmet vermekteyiz.

Temizlik firması seçerken, kurumsal bir firma ile çalışılması ise yapılacak temizliğin belirli bir plan dahilinde yapılmasını sağlarken, bu sıralama genelde hiç değişmez. Böylelikle işveren ve ofis çalışanları temizliğin nasıl ve kimin tarafından yapıldığını bilerek, hijyenik ve güvenilir bir firma tarafından hizmet almanın rahatlığını yaşarlar. Ofis temizliği yapılırken, takip edilen adımlar genelde şu şekilde ilerler;

 • Günlük olarak çöp kutuları boşaltılır,
 • Zemin döşemeleri silinerek, dezenfekte edilir,
 • Ofiste halı mevcutsa süpürülür,
 • Cam kenarlarının tozları alınır,
 • Kapı kulpları silinir,
 • Masa ve dolap gibi ofis mobilyalarının tozu alınır,
 • Bilgisayar, fotokopi makinası, telefon ve yazıcı gibi elektronik cihazların tozları alınır,
 • Lavabo ve tuvaletlerin temizliği yapılırken, tuvalet kâğıdı ve el yıkama jeli gibi eksikler tamamlanır.

Ofis Temizliği Nasıl Yapılır?

Ofis temizliği nasıl yapılır? Diye incelendiğinde, bu gerekli olan temizliğin kapsamına göre değişiklik gösteren bir durumdur. Çünkü inşaat sonrası boş bir ofis temizliği ile eşyalı bir ofis temizliği arasından farklılıklar vardır. Bunun yanında ciddi müşteri ve çalışan sirkülasyonu olan bir ofisin temizliği ile belirli periyotlarla kullanılan bir ofisin temizliğindeki detaylarda değişirken, farklı temizlikler gerektirebilir.

İşinde gerekli yetkinliğe sahip bir temizlik firması, tüm bu farklılıkları gözeterek müşteriyi memnun edecek çözümler getirir. İstendiğinde planlanan esnek çalışma saatleri ile ofisin müsait zamanında kısa zamanda temizliği gerçekleştirerek, tazelenmiş bir çalışma ortamı yaratılmasını sağlar.

Ofis Temizliği Firmaları

Ofis Temizliği Firmaları iletişim

Ofis Temizlik Şirketleri

Ofis temizlik şirketleri; müşteri memnuniyeti odaklı yapısı ile ofisler için ihtiyaç duyulan temizlik işlemini yetkin ekibi ve profesyonel temizlik makinaları ile gerçekleştirirken, birçok avantajlar sunar. İnşaat sonrası, tadilat sonrası veya rutin temizlik olarak farklı ihtiyaçlara cevap veren bu şirketler, her işlem çeşidi konusunda ihtisaslaşmış personellerle çalışırlar. Böylelikle kısa ve etkin olarak ofis temizliğini gerçekleştirirler.

Profesyonel bir temizlik firması ile çalışıldığında, yoğun iş yaşamı içerisinde ofis temizliğinin nasıl yapılacağını tekrar düşünmeye gerek kalmazken, farklı avantajlarda sunar. Temizlik firması ile çalışmanın sağladığı bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Ofis ortamını oldukça hijyenik ve estetik kılarken, iş verimini artırır,
 • Çalışan ve müşterileri, temas yoluyla bulaşma riski olan hastalıklardan korur,
 • Ofisin albenisi artırarak, hoş bir ambiyans yaratır, böylelikle ofisi zevkle çalışılabilecek ortam kılar,
 • Temizlik için gereken malzemeler konusunda araştırma yapmaya gerek kalmazken, tasarruf sağlar,
 • Ofis temizliğinde ekonomik olduğu kadar hijyende etkili çözümler üretir,
 • Faturalı çalışma yapıldığı için temizlik masraflarını gider gösterilebilir,
 • Bilinçli temizlik yapıldığı için zemin döşemesi, mobilya ve elektronik eşyaların zarar görme riskini minimize eder,
 • Temizlik esnasında evrak ve dolap düzeni korunduğu için iş akışını bozmaz,
 • Sessiz bir temizlik işlemi ile iş hayatını sekteye uğratmaz.

Akşam Ofis Temizliği

Akşam ofis temizliği; mesai bitiminden sonra ofis temizliği yapılması gerektiği koşullarda bu ihtiyacı karşılama amacıyla yapılan temizlik işlemidir. Gün içerisinde oldukça yoğun ofis ortamı olanlar veya tercihe göre çalışma saatlerinde ofis karmaşasına birde temizlik işini katmayalım diye düşünenler için çözüm odaklı olan bu temizlik işlemi, mesai saatleri dışında olduğu için özel olarak fiyatlandırılır.

Akşam ofis temizliği fiyatlandırması temizlik firmasının fiyat politikası, ofisin büyüklüğü, kirlilik düzeyi ve kaç personel gerektiğine göre değişirken, genellikle 18-20 saatleri arasında yapılır. Bu iş için yetkinliğini kanıtlamış temizlik personeli gönderilirken, talebe göre haftada birkaç kez veya her gün şeklinde yaptırılabilir. Böylelikle, ofis bir sonraki gün için hazırlanırken, ertesi gün hijyenik ve temiz bir ortamla işe başlama keyfini sunar. Yapılan bu profesyonel temizlik işlemi, özellikle bir şirketin çalışanlarının kendini huzurlu ve dingin hissedeceği bir ofis ortamında çalışmasının, genel iş başarısı üzerinde büyük bir rol oynadığı düşünüldüğünde, çalışanları verimi için oldukça önemlidir.

Ofis Temizliği Şirketleri

Ofis Temizliği Şirketleri Telefon

Profesyonel Ofis Temizliği

Profesyonel ofis temizliği, maksimum hijyen hedefinin yakalanması için yapılacak olan temizliğin belli çalışma prensibi ve kurallar çerçevesinde gerçekleştirilmesi anlamına gelir. Bu kriterleri karşılayan temizlik firması personelleri, temizliğin öneminin bilincinde olacak düzeyde eğitimli bireylerden oluşur. Oldukça kalifiye ve alanında uzman olan bu personeller, işlem esnasında kullanılacak temizlik ürünlerini seçerken işlevsel ve kaliteli olmasını hedefler, ayrıca kullanılan makinalarda son teknoloji temizlik makinalarıdır.

Ofis temizliğinde etkin sonuçlar elde edilmek isteniyorsa, seçim yaparken kalifiye personel ve son teknoloji temizlik malzemeleri kullanan bir temizlik firması, en doğru seçimdir. Çünkü ofis çalışanları tarafından yapılan rutin temizliğin düzeyi, çok fazla temas noktaları olan alanlar için yeterli değildir. Hangi alanın temizliğinde hangi ürünün kullanılacağını ve etkili dezenfeksiyon işleminin nasıl yapılacağı konusunda bilinçli olan temizlik firması çalışanları ise tüm bu ayrıntılara vakıftır.

Çalışma ortamlarında yapılan temizliklerde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri masa düzeninin ve evrakların yer değiştirmemiş olmasıdır. Profesyonel ofis temizliği yapan temizlik firması, bu işin ciddiyeti konusunda bilinçli personellerden oluştuğu için böyle bir karmaşanın oluşmasın izin vermez. Ayrıca ofis mahremiyeti konusunda hassastırlar ve böylelikle ofis çalışanları veya işveren tarafından güven kazanırlar.
Profesyonel ofis temizliği yapılırken en can alıcı adımlardan biri olan kontrol ve düzenleme aşaması, dört dörtlük hijyen için oldukça önemli bir adımdır. İşlem sonrasında son defa yapılan kontrol esnasında yapılan kontroller şunlardır;

 • Yapılan temizlik hedeflenen gibi olmuş mu?
 • Düzeltilmesi veya yeniden yapılması gereken işlem var mı?
 • Açıkta kalan temizlik malzemesi var mı?
 • Açıkta kalan su veya lamba var mı?
 • Ofis çalışan veya işverenin memnuniyetsizliğine sebep olacak bir koşul var mı?

Profesyonel ofis temizliği hizmetinde ihtiyaca göre belirli dönemlerde detaylı temizlik yapılabilirken, bu temizlik esnasında varsa ofis koltuklarının silinmesi, buharlı koltuk yıkaması, vakumlu yıkama, duvar silme, halı yıkama, dolap içleri detaylı temizlik ve aydınlatmaların detaylı temizliği vb. gibi işlemler gerçekleştirilir. Bunun yanında görünmeyen bakterilerin temizlenmesi adına etkili bir dezenfeksiyon işlemi yaptırmak mümkündür.

Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Ofis Temizliği Nasıl Yapılır?

Ofis Temizliği yapılırken her ofis için farklı çözümler üretilmektedir.  Bu nedenle firmamız için her ofis bir projedir ve projeye göre bir çalışma programı hazırlanır. Ücretsiz keşif talebinde bulunarak ofisiniz için size özel bir temizlik programı hazırlamamızı talep edebilirsiniz.

Ofis Temizliği Fiyatları Ne Kadar?

Ofis Temizliği fiyatları günlük olarak belirlenmekte ve ay içerisinde kaç defa gelindiğine bakılarak ay sonu fatura kesilmektedir. Ortalama bir günlük ofis temizliği 1 personel için 230 tl ile 300 tl arasında değişkenlik göstermektedir.

Yarım Gün Ofis Temizliği Hizmetiniz Varmı?

Yarım gün ofis temizliği hizmetimiz çok küçük büro tarzı ofisler için mevcuttur. Ancak normal bir ofisin yarım günde temizliğinin yapılmasının istenilmesi durumunda ise bu talebe olumlu cevap veremiyoruz. Hizmetimizin kalitesini düşürmemek için tam gün temizlik hizmeti en doğru seçim olacaktır.

Fatura Kesiyormusunuz?

Temizlik Firması olarak resmi çalışmaktayız. Bu nedenle ofis temizliği hizmetlerimizi sözleşmeli yapıyoruz ve ay sonu fatura kesmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir