Yangın Sonrası Temizliği

Yangın Sonrası Temizliği

Yangınlar kişilerin hatası sonucunda olabileceği gibi evinizde bulunan bir eşyadan kaynaklı da olabilmektedir. Kimse böyle bir durumla karşılaşmak istemez elbette. Fakat böyle bir durum başımıza geldiğinde ne yapmamız gerektiğini bilmek işimizi kolaylaştıracaktır. Bunlardan birisi olan yangından sonraki evinizde yapılacak olan temizliktir. Hasarı en aza indirmek için profesyonel bir destek almak daha iyi sonuç verecektir.

Yangın Sonrası Temizlik

Yangın sonrası temizlik diğer temizliklere göre oldukça detaylı olan bir işlemdir. Eviniz, iş yeriniz, fabrikanız gibi yerlerde olan yangın sonrasında ilk yapılması gereken hasar kaydını tespit etmektir. Kullanılabilecek durumda olan eşyaları tespit ettikten sonra sıra bunları temizleme kısmıdır. Yangın çıkan yer tamamen boşaltıldıktan sonra mümkün olduğu kadar havalandırılmalıdır. Ortamda kalan is kokusu temizlikte en zor bölümdür. Duvarlarda oluşan is kokusunu çıkarmak için boya ve badana yetersiz kalacaktır. Bunun için buharlı temizleyiciler kullanılmalıdır. Zemin ahşap ise tamamen değiştirilmelidir. Ahşaptan is kokusunu çıkarmak maalesef mümkün olmayabilir. Yangın sonrası temizlik işlerini kendiniz değil de deneyimli ve bilgiye sahip kişilerce yapılması daha uygun olacaktır.

Yangın Sonrası Temizlik Malzemeleri

Yangın sonrası kirliliği temizlemek oldukça teferruatlı bir işlemdir. Bu konuda doğru ürünleri kullanmak temizliğin kolaylaşmasında etkili olacaktır. Evinizde bulunan ürünlerle maalesef ki kötü koku ve yüzeylere yapışan isi sökmeniz pekte mümkün olmayacaktır. Bu konuda işinin ehli temizlik firmaları ile çalışmanız iyi olacaktır. İs ve duman lekesini çıkarmak için özel deterjanlar ve kimyasallar kullanılmalıdır. Ekipmanları ve özel temizlik ürünleri ile evinizde koku ve is bırakmayacaklardır.  Ozonlama teknolojisi ile eviniz mikroplardan arındırılmalıdır.

Yangın Sonrası Temizlik Şirketi

Evinizde, iş yerinizde olası bir yangın durumunda sonrası için temizlik adına muhakkak profesyonel bir destek almalısınız. Size en yakın yangın sonrası konusunda deneyimli bir firmadan öncelikle ücretsiz keşif talep edebilirsiniz. Kullanacakları malzemeleri, yapacakları işlemleri sırasıyla sizlere bildireceklerdir. Sonrasında özel ekip ve ekipmanları ile mekanınızı kullanılabilir bir yer haline getirmeye başlayacaklardır. Öncelikle kurtarılabilir eşyalarınızı boş bir alana alacaklardır. Bu ürünlerin bakım ve temizleme evresine başlayacaklardır. Koltuk temizleme, halı yıkama, buharlı ve vakumlu temizlik aletleri ile işlemlerine devam edeceklerdir. Mekanınız baştan aşağıya bakteriyel ürünler ile temizlenecektir. Tüm temizlikler bittikten sonra tekrardan ozon ile bakteriyel temizlik yapılıp teslim edilir.

Yangın Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır?

Yangınlar maalesef bizlerde maddi ve manevi olarak ağır izler bırakmaktadır. Bulunduğumuz alanda çıkan yangından sonra ne yapmamız gerektiğini bilemeyebiliriz. Eski yöntemler ya da bilmeden yapacağımız işlemler kötü kokunun daha çok yerleşmesini sağlayabilir. Bu nedenle bilen kişilerden ve firmalardan destek almanız kalıcı bir sonuç doğuracaktır. Fakat kendi yöntemleriniz ile temizlemeyi tercih edecekseniz dikkat etmelisiniz. Yangın sonrasında da ortamda kalan koku sağlığınızı olumsuz etkileyecektir. Bunun için maske ile çalışmanız gerekmektedir. Kullanacağınız ürünleri iyice araştırmalı ve doğru ürünlerle temizlik yapmalısınız. Tavan ve tabanlarda is kokusu iyice yerleşeceği için elektrik süpürgesi kullanmanız doğru olacaktır.

Yangın Sonrası Temizlik Hizmetleri

Yangın sonrasında oluşan hasarlı eşyalar öncelikle atılmalıdır. Kullanılabilir durumda olan eşyalar ise dışarıya çıkarılıp temizlenecek alana götürülmelidir. Sonrasında içeride olan kaba temizliği yapılmalıdır. Tadilat gerektiren yerler belirlenmelidir. Tavan ve zeminlerde oluşan hasarlar var ise giderildikten sonra temizleme işlemine geçilmelidir. İs çıkarmada kullanılan özel kimyasallar ile isler yok edilmelidir. Geriye kalan kötü koku içinse kokuyu giderici kimyasallar ile işlem yapılmalıdır. Duvarlarınızda ihtiyaç duyar iseniz boya badana hizmetleri verilecektir. Sizlere o kötü durumdan iz kalmayacak şekilde hizmetler sunulacaktır. En son işlem olan bakteriyel temizleme ile yangından kalan mikroplar tamamen arındırılacaktır.  Yangın olan yerde eskisinden daha iyi bir görünüm sağlanacaktır.

Yangın Sonrası Ev Temizliği

Evinizde çıkan yangından sonra yangından kalan pisliği temizlemek oldukça yorucu bir iştir. Deforme olmuş eşyalar, kötü kokular canınızı sıkacaktır. Temizlik için öncelikle ortamdaki gereksiz eşyalar boşaltılmalıdır. Zeminden tavana doğru bir sıralama ile temizliğe başlamalısınız. Yangının sirayet ettiği yerlerdeki kullanılan eşyalar mutlaka yıkamaya verilmelidir. Koltuklarımız halılarımız antibakteriyel ürünlerle temizlenmelidir. Duvarlar ve yüzeylerdeki kirler için de özel ürünler kullanılmalıdır. Tadilat gerektiren işlemler belirlenmeli ve yapılmalıdır. 

Temizlik Firmaları Web Sitesi Kale Temizlik Şirketi Projesidir.