Zemin Temizliği

Zemin temizliği; epoksi, linolyum, poliüretan,  kauçuk, marley, vinil, seramik, çini, taş, üç boyutlu ve traverten gibi zemin kaplamalarının temizlik, bakım ve cilalanması işlemidir. Zemin döşemesinin özelliklerine uygunlukta, farklı işlem ve temizlik ürünü ile yapılan bu işlem, profesyonel bir temizlik firması tarafından uygulandığında oldukça kalıcı bir parlaklık sağlar. Doğa dostu sert zemin temizlik ürünleri ile yapılan bu işlem sonrası, aynı zamanda zemin kaplamalarının kullanım ömrü uzar.

Yapılacak zemin temizliği her ne kadar basit bir iş olarak görülse de, birbirinden farklı malzeme özellikleri yüzünden durum hiçte öyle değildir. Bunun yanında rutin olarak temizlenmedikleri takdirde insan sağlığı açısından tehdit oluşturabilirken, yanlış yapılan bir işlem sonrası malzeme özelliğini kaybederek değiştirilmesi gerekebilir. Sadece görünüm olarak değil, ses ve ısı yalıtımında da önemli bir oynayan zemin döşemeleri, doğru seçilip uygun bakımı yapıldığında uzun yıllar ilk günkü görünümü koruyabilirler. İşte bu yüzden gereken temizlik ve bakımın işinin ehli bir temizlik firması tarafından yapılması ayrıca önem arz eder.

Zemin Temizliği hizmetlerimizi İstanbul Zemin Temizliği, Bursa Zemin Temizliği, Ankara Zemin Temizliği, Antalya Zemin Temizliği, İzmir Zemin Temizliği illerimiz ve bu illerimizdeki tüm ilçe ve semtlerde vermekteyiz. Ayrıca İstanbul’un Beylikdüzü, Avcılar, Büyükçekmece, Çatalca, Silivri, Esenyurt ilçerinde hizmet verilmektedir.

Zemin Temizliği Şirketi

Zemin Temizliği Şirketi Telefon

Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Zemin temizliği nasıl yapılır? Sorusu, hem işverenler hem de ev sahipleri için kafa karıştırıcı olduğu kadar can alıcı bir soru olabilir. Çünkü toz, kir veya taş parçalarının taşınması ile kirlenen zeminler, rutin olarak temizlenmediği sürece çizilebilirken, mat bir görünüm kazanır. Aynı zamanda evlere ve bireysel yaşama alanlarına hastalık taşıma riskini arttırır. Bu yüzden ihtiyaç duyulan bu zemin temizliğinin profesyonel bir temizlik firması tarafından yapılması, etkili çözüm sağlamada en ideal seçimdir.

Zemin temizliği yapılırken, yüzey kaplamasının özelliklerine göre kullanılacak olan teknikler ve malzemeler değişirken, zemin parlaklığının ve cilasının ne kadar kalıcı olduğu da önemli bir detaydır. Bu detay ancak farklı yüzey kaplamalarının özelliklerini bilen, onlara uygun teknik ve malzeme seçimi yapabilen profesyoneller ile sağlanabilir. Zemin temizliği yaparken kristalize veya polimerize cila uygulamalarını, kaliteli malzeme ve işçilik ile gerçekleştirebilen temizlik firmaları ise bu konuda profesyonelliklerini ispat etmiş anlamına gelir.

Sert Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Günümüzde kendine has uzmanlık ve farklılıklar geliştirilen sert zemin temizliği, aynı zamanda temizlik ve inşaat sektörünü birleştiren bir alan da olmuştur. Bu bağlamda sert zemin temizliği nasıl yapılır? konusundaki teknikler, inşaat sektörünün gelişmesi ile birlikte gelişme göstermiş ve değişime uğramıştır. Çünkü inşaat alanında kullanılan her yeni teknik ve malzemenin temizlenme ihtiyacı da oluşur. % 100 müşteri memnuniyeti hizmet anlayışı ile profesyonel bir temizlik firması ise bu ihtiyacı en iyi şekilde karşılayabilecek donanım ve kalifiye personeli ile kalıcı çözümler üretir.

Müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda inşaat sonrası, tadilat sonrası veya rutin yapılan sert zemin temizliğinin kesintisiz ve sorunsuz yapılması müşteri beklentilerini karşılamada oldukça önemli bir kriterdir. Profesyonel bir temizlik firması, müşterilerin bu ihtiyaçlarına kaliteli ve ekonomik çözümler üretirken, öncelikle zeminin fizibilitesini yaparak işe başlar. Sonrasında zemin kaplamasının teknik özellikleri, kirliliği, düzeltme veya cilalanma ihtiyacı olup olmadığına göre doğru teknik ve malzeme seçimi yapar. Bu fizibilite çalışması, yapılacak olan temizliğin uzun süreli, parlak ve estetik olması için atılacak en önemli adımların başında gelir.

Sert zemin temizliği ihtiyacı olan her alanda kalıcı ve güvenli çözümler üreten temizlik firması, büyük ya da küçük fark etmez her alanda % 100 hijyen sağlar. Gerekli malzemeleri kendisi sağlarken, özellikle İstanbul’un birçok noktasında hizmet verebilecek bir ağa sahiptir. Bireysel temizliğin yok edemediği bakterileri bertaraf ederken, bir daha üreme riskini minimize eder. Özellikle periyodik olarak bu temizliğin yapılması sayesinde ise kalıcı çözümler üretirken, hastalık riskini azaltır.

Sert zemin temizliği ve cilalama yapılmasını gerektiren alanlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir;

  • Bankalar,
  • Otel ve motel temizliği,
  • Hastane temizliği,
  • Avm temizliği,
  • Otopark temizliği,
  • Düğün salonu temizliği,
  • Konut ve yaşam alanları temizliği,
  • Spa ve spor salonları temizliği,
  • Kongre ve toplantı salonları temizliği,
  • Hava limanı temizliği,

Zemin Temizliğinde Kullanılan Araçlar

Zemin temizliğinde kullanılan araçlar; günümüz teknolojik gelişmeleriyle birlikte değişmiş, oldukça işlevsel olmasının yanında, hem sağlık hem de çevre dostu araçlar olarak geliştirilmişlerdir. Bu sayede etkin ve kalıcı bir hijyen sağlamasının yanında, aynı zamanda sağlık açısından da güvenli yaşam alanları oluşturulmasını sağlarlar.  Bunun yanında profesyonel bir temizlik firması tarafından sunulan bu hizmet sayesinde, derinlemesine temizlik yapılabilirken, üstelik yapılan bu temizlik ve parlatma işlemi uzun süre kalıcıdır.

Zemin Temizliği

Zemin Temizliği Firması

Zemin temizliği yaparken alandaki farklı zemin kaplama özellikleri de göz önüne alınarak etkin kimyasal ve temizlik ürünleri seçilirken, seçilecek malzemelerin kadar yardımcı aparatların zemine uygun olması gerekir. Ayrıca antibakteriyel paspas ve makina tercihleri, hedeflenen parlak ve estetik görünüm için önemli bir detaydır. Bunun yanında silecekler ve vakumlu makinalar yapılacak olan temizliğin daha kısa sürede yapılmasını sağlarken, kalitesi üzerinde de belirleyici bir etmendir. Tüm bunların uygun bir şekilde seçilmesi ve doğru bir teknik ile uygulanması ise yalnızca işinin ehli profesyonel bir temizlik firması tarafından yapılabilir. İşte bu anlamda uzman bir temizlik firması ile çalışmanın önemi daha iyi anlaşılabilir.

Granit Zemin Temizliği

Granit zemin temizliği, doğal taşın yapısı gereği diğer zemin kaplamalarına göre nispeten daha zordur. Pürüzlü yapısı gereği kir ve leke oluşumu daha kolay bir şekilde gerçekleşirken, süreçte oldukça hızlıdır. İşinde uzman bir temizlik firması kullandığı etkin yöntem ve kimyasallar ile dokuya zarar vermeden bunları temizleyebilirken, ilk günkü gibi doğal parlaklığını koruyabilir. Vakumlu püskürtme ve parlatma tekniği ile yapılan bu temizlik işlemi, granit yüzeye zarar vermemesi yanında kir ve leke kalıntılarının dışarı kaçmasına da izin vermez. Aynı zamanda minimum aşındırıcı özelliği sayesinde oldukça çevre dostudur.

Seramik Zemin Temizliği

Doğal taşa göre oldukça pratik olan seramik zemin temizliği, seramiğin doğası gereği yapılan temizliği uzun süre koruyabilir. Seramik estetik yapısı gereği evlerde banyo, mutfak, balkon ve bahçe gibi alanlarda oldukça sık kullanılmasının yanında, toplu yaşam alanlarının zemin döşemelerinde de oldukça ekonomik çözümler üreten bir malzemedir. Evlerde uygulandığında sürekli kullanılan bir yüzey temizleme solüsyonu ile kolayca temizlenebilen seramik yüzeylerin, toplu yaşam alanlarında profesyonel bir temizlik firması tarafından temizlenmesi ise en etkili ve hijyenik çözümler sunar.

Epoksi Zemin Temizliği

Epoksi Zemin Temizliği; Yeni nesil zemin kaplaması olan epoksi, önceleri genellikle sanayi alanlarında tercih edilse de, günümüzde ev ve mağaza döşemelerinde sıklıkla tercih edilmeye başlayan bir malzemedir. Epoksi zemin temizliği ise pürüzsüz yüzeyi ve dayanıklı yapısı gereği oldukça pratiktir. Evlerde kullanıldığında yüzey temizleyiciler ile pratikçe temizlenen bu kaplama, fabrika gibi ortamlarda kullanıldığında yoğun kir ve yağa maruz kalabilir. Dolayısıyla temizliğinin rutin ve profesyonel bir temizlik firması tarafından yapılması kullanım ömrünün uzun olması için en ideal seçimdir.

Kauçuk Zemin Temizliği

Kauçuk Zemin Temizliği; Sağladığı ses ve ısı yalıtımı yanında oldukça dayanıklı olan kauçuk, aynı zamanda esnek bir malzemedir. Bu esnek yapısıyla spor ve yürüyüş alanlarında performansı artırırken, ayak bileklerini yormaz. Üstelik aynı zamanda kauçuk zemin temizliği oldukça pratiktir. Rutin yüzey temizlemeleri ile pratikçe temizlenen kauçuk zeminler, endüstriyel ve toplu yaşam alanlarında uygulandığında ise rutin olarak bir temizlik firması tarafından temizlenmesi gerekir. Aksi takdirde birikimler kaplama ömrünü kısaltırken, bakteri kaynaklı hastalık riskini artırabilir.

Zemin Temizliği Şirketleri

Zemin Temizliği Şirketleri Telefon

Parke Zemin Temizliği

Zemin döşemesi olarak pek çok alanda tercih edilen parkelerde, parke zemin temizliğinin rutin olarak yapılması önemli bir konudur.  Çünkü dikkat edilmediğinde çizilme, aşınma, deforme olmasından kaynaklı döşemenin değiştirmesi gerekebilir. Bunun yanında parke zeminlerin hiçbir zaman ıslak bırakılmaması gerekir, çünkü kabarmalar oluşabilir. Bu yüzden özellikle toplu yaşam alanları ve ticari alanlardaki parke zeminlerin, profesyonel bir temizlik firması tarafından temizlenmesi gerekir. Böylelikle hem uzun süre kullanılabilir, hem de mekan bakterilerin % 100 temizlenmesi ile hijyenik ve estetik kılınır.

Ahşap Zemin Temizliği

Natürel unsur ve dekorasyonlardan hoşlananlar için vazgeçilmez olan ahşap zeminler, oldukça şık ve estetik bir seçimdir. Ancak ahşap zemin temizliğinde, birkaç hususa dikkat etmek gerekir. Ahşap zeminler, evlerde yapılan temizlikte, süpürmeden sonra ıslak kalmaması kaydı ile temizleme solüsyonu ile kolayca temizlenebilir. Bunun yanında ticari alanlara uygulandığında profesyonel bir temizlik firması tarafından rutin olarak temizlenmelidir. Aksi takdirde ayakkabılarla taşınan kum, taş ve toprak kalıntıları ile çizilebilirken, bu durum hoş olmayan bir görünüm yaratabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir